Jak konturować twarz na mokro i na sucho?

Idealny owal twarzy jest niewątpliwym marzeniem każdej kobiety, która dba o swój wygląd. Jego uzyskanie jest prostsze, niż nam się wydaje , a sekretem jest odpowiedni makijaż!

Konturowanie twarzy w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność na całym świecie dzięki Kim Kardashian, a właściwie jej makijażyście.
Takie modelowanie pozwala wyrzeźbić twarz, a nawet zmienić ją nie do poznania! Co więcej, nie jest aż takie trudne jak się może wydawać.

Mocne konturowanie twarzy jest świetne do zdjęć, będzie świetnie wyglądać podczas sesji zdjęciowych, czy wydarzenia z życia, np. ślubu.
W życiu codziennym trzeba uważać, żeby nie przesadzić – nie chcemy przecież wyglądać groteskowo.
Wystarczą odpowiednie kosmetyki o suchej oraz mokrej formule i trochę ćwiczeń.

Powyższy rysunek podpowie nam gdzie nanieść mokre składniki.

Kierujemy się zasadą, że jasne, płynne produkty nakładamy pod oczy i na czoło (czoło: nie robimy tego, gdy mamy skórę tłustą).

Ciemne, brązujące produkty nakładamy na partie twarzy, które chcemy optycznie wyszczuplić. Wygląda to tak, jakbyśmy rysowały kredką swój idealny owal twarzy. Następnie musimy rozblendować produkt, by idealnie wtopił się w skórę.

Następnie taką samą czynność powtarzamy z produktami suchymi. Nakładamy je dokładnie w te miejsca, gdzie wcześniej zaaplikowaliśmy płynne kosmetyki.

Na YT znajdziecie mnóstwo inspiracji i pomocnych filmików jak wykonać takie konturowanie.
Ja postaram się również niedługo coś dla Was dodać.

 

Jak prawidłowo wykonać konturowanie twarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Instagram