Cechy dobrej makijażystki. Jak znaleźć idealną wizażystkę?

W dobie internetu łatwo znaleźć mnóstwo inspiracji oraz makijażystek, które na swoich profilach społecznościowych pokazują efekty swoich prac na zdjęciach czy filmikach. W kilkadziesiąt minut można stworzyć prawdziwą magię na twarzy. Tylko jak znaleźć taką, która okaże się godna zaufania?

 

Prezentacja własnej osoby

Dobra wizażystka powinna się nienagannie prezentować – W tym zawodzie wygląd jest najlepszą wizytówką profesjonalnej makijażystki. Ciężko będzie zaufać i oddać się w ręce osoby, która nie potrafi zadbać o siebie. Nie ukrywajmy, że po całym dniu pracy osoba nas malująca będzie wyglądać jak na wybieg, ale schludny wygląd i higiena to podstawa.

Kuferek kosmetyków – Marki

Dobra wizażystka Gdańsk, czy z dowolnego innego miasta powinna mieć szeroki wybór kosmetyków różnego rodzaju. Jeżeli makijażystka jest mobilna zwróćmy uwagę na jej kufer. Jeżeli wizażystka przychodzi do nas z niewielką kosmetyczką – uciekaj. Osobiście pracuję tylko na markowych kosmetykach, znanych marek. Pewnie można wykonać piękny makijaż tanimi produktami drogeryjnymi, ale czy taki makijaż będzie trwały? I musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy za taki makijaż wykładać pieniądze?

Co powinno znajdować w kufrze wizażysty?

Higiena pracy

Bogaty asortyment kosmetyczny jest istotny, ale jeszcze ważniejsza jest higiena. Sprawdźmy, czy kosmetyki i pędzle są czyste, czy aplikatory i szczoteczki, jednorazowe.

Dezynfekcja rąk przed makijażem jest absolutnym „must have”, dezynfekcja pędzli po skończonym makijażu czy też używanie jednorazowej gąbeczki do twarzy to rzeczy, na które również musimy zwrócić uwagę. Zanieczyszczone pędzle to prawdziwe siedlisko bakterii. Nikt przecież nie chciałby być umalowany kosmetykami czy pędzlami, które wcześniej dotykały cery z trądzikiem, wypryskami czy łuszczycą.

Wiedza i kompetencje

Dobra wizażystka powinna posiadać wiedzę na temat technik makijażu. Specjalistka w tej dziedzinie powinna umiejętnie dopasować make-up do kształtu twarzy i ust, oprawy oczu, koloru włosów, a nawet osobowości i stylizacji klientki. Powinna być pogodna i potrafić słuchać. Ważne jest też podejście do wykonywanej pracy. Dlatego też istotna jest odpowiedzialność, cierpliwość i punktualność makijażystki.

 

 

 

 

Cechy dobrej makijażystki. Jak znaleźć idealną wizażystkę – poradnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Instagram